skip navigation

Rankings presented by Tradition Companies

2020-21 Let's Play Hockey Rankings 

Presented by

Tradition Companies

High School Boys Class AA

Team Record Last Week
1. Maple Grove 4-0 2
2. Benilde-St. Margaret's 5-0 3
3. St Thomas Academy 5-0 5
4. Eden Prairie 2-1 1
5. Grand Rapids 4-0 7
6. Lakeville South 4-0 8
7. Cretin-Derham Hall 4-0 9
8. Prior Lake 2-1-1 4
9. Hill-Murray 2-1 6
10. Roseau 4-1 10
11. Blake 2-1 11
12. Centennial 4-0 13
13. Minnetonka Blue 2-1 12
14. Edina 2-1-1 15
15. Wayzatal 1-2 19
16. Andover 4-0 20
17. St Louis Park 3-1-1 16
18. White Bear Lake 3-1 17
19. Holy Family Catholic 2-1 18
20. Duluth East 2-0-1 NR

Class A Boys

1. Hermantown (4-0)
2.     Gentry Academy (3-0)
3.     Warroad (4-0)
4.     Little Falls (3-0)
5.     Mahtomedi (2-1)
6.     St. Paul Johnson (1-0)
7.     Alexandria (3-0)
8.     AC Wings (2-1)
9.     East Grand Forks (2-2)
10.   Duluth Denfeld (0-0-1)
11.   Northfield (4-0-1)
12.   North Branch (3-0)
13.   Mankato East (2-1)
14.   Litchfield/Dassel-Cokato (3-0-1)
15.   Breck (1-2)
16.   Delano (2-3)
17.   North Branch (3-0)
18.   Fergus Falls (3-1)
19.   St Cloud Cathedral (2-2)
20.   Waseca (4-0)

Class AA Girls

1. Andover (4-0)
2. Edina (4-0)
3. Minnetonka (4-0)
4. Hill-Murray (4-0)
5. Benilde-St. Margaret's (3-0-1)
6. Maple Grove (3-1)
7. Stillwater (3-0)
8. Lakeville South (3-1-0)
9. Roseau (3-1-0)
10. Holy Family Catholic (2-1-1)
11. North Wright County (2-2)
12. Wayzata (1-2)
13. Eastview (3-0-1)
14. Grand Rapids/Greenway (4-1)
15. Blake (1-2-1)
16. Eden Prairie (1-3)
17. Cretin-Derham Hall (3-0)
18. Northfield (3-0)
19. Rogers (3-1)
20. Owatonna (4-0)

Class A Girls

1. Warroad (3-0)
2. Chicago Lakes (3-1)
3. Breck (2-2)
4. Mound Westonka (5-0)
5. Proctor/Hermantown (2-0)
6. Orono (2-0-1)
7. South St. Paul (2-2)
8. River Lakes (5-0)
9. Cloquet-Esko-Carlton (0-0)
10. Willmar (3-0)
11. Rochester Lourdes (3-1)
12. Duluth Marshall (3-1)
13. Mahtomedi (2-1)
14. Minneapolis (2-0)
15. Luverne (1-1)
16. Simley (2-2)
17. Thief River Falls (3-2)
18. Gentry Academy (3-1)
19. Mankato East/Loyola (1-2)
20. Fairmont (3-0)

Bantam AA

Bantam AA
1. Edina
2. Minnetonka
3. Eden Prairie
4. Chaska/Chanhassen
5. Wayzata
6. Woodbury
7. Stillwater
8. Prior Lake
9. Hermantown
10. Osseo-Maple Grove
11. Mahtomedi
12. Duluth East
13. Andover
14. White Bear Lake
15. Orono
16. Champlin Park
17. Coon Rapids
18. Moorhead
19. Rosemount
20. Sibley Area

Bantam A

Bantam A
1. Shakopee
2. Northfield
3. Sartell
4. Stillwater
5. St. Louis Park
6. Edina
7. Minneapolis
8. Chaska/Chanhassen
9. Woodbury
10. Delano
11. Forest Lake
12. Alexandria
13. Grand Rapids
14. Owatonna
15. Bloomington Jefferson
16. Osseo-Maple Grove
17. Virginia
18. Hastings
19. Eagan
20. Minnetonka

Bantam B1

Bantam B
1. Prior Lake
2. Edina Green
3. Osseo-Maple Grove Black
4. Woodbury Black
5. Minnetonka
6. Park/Cottage Grove
7. Edina White
8.Elk River Black
9. Alexandria Black
10. Minneapolis Grey
11. Chaska/Chanhassen
12. St. Paul
13. Dodge County Black
14. Minnesota River
15. Eagan
16. Champlin Park
17. Becker/Big Lake
18. Blaine
19. Mahtomedi Blue
20. Mahtomedi Gold

Peewee AA

Peewee AA
1. Edina
2. Shakopee
3. Stillwater
4. Moorhead
5. Mahtomedi
6. Duluth East
7. Osseo-Maple Grove
8. Hermantown
9. Andover
10. Centennial
11. Wayzata
12. Grand Rapids
13. Rogers
14. White Bear Lake
15. Bloomington Jefferson
16. Chaska/Chanhassen
17. Minnetonka
18. Rosemount
19. Prior Lake
20. Anoka

Peewee A

Peewee A
1. Apple Valley/Burnsville
2. Armstrong Cooper
3. Hibbing-Chisholm
4. Delano
5. Minnetonka
6. Edina
7. Stillwater
8. East Grand Forks
9. Moorhead
10. Sibley Area
11. Alexandria
12. Hopkins
13. Mankato
14. Northfield
15. Monticello
16. Northern Lakes
17. Litchfield/Dassel-Cokato
18. St Louis Park
19. Chaska/Chanhassen
20. Eveleth-Gilbert

Peewee B1

Peewee B
1. Edina Green
2. White Bear Lake Orange
3. Anoka
4. Mahtomedi
5. Osseo-Maple Grove
6. Eden Prairie
7. Farmington
8. Champlin Park
9. Hibbing
10. Forest Lake
11. Edina White
12. Alexandria
13. Minnetonka Blue
14. Hermantown Gold
15. Woodbury Black
16. Mankato Black
17. Prior Lake Navy
18. Lakeville South
19. Chaska/Chanhassen Gold
20. Park Cottage Grove Black

Girls 15UA

Girls 15UA
1. Andover
2. Alexandria
3. Osseo-Maple Grove
4. Hastings
5. Elk River
6. Lakeville
7. Stillwater Black
8. Forest Lake
9. Anoka-Rogers
10. Blaine/Spring Lake Park

Girls 15UB

Girls 15UB
1.Eden Prairie
2. Osseo-Maple Grove White
3. Wayzata
4. Osseo-Maple Grove Black
5. Stillwater
6. Owatonna
7. Minnetonka
8. Alexandria
9. Sartell/Sauk Rapids
10. North Wright County

Girls 12UA

Girls 12UA
1. Edina
2. Stillwater
3. Minnetonka
4. Proctor-Hermantown
5. Rosemount
6. Moorhead
7. Roseau
8. Dodge County
9. White Bear Lake
10. Orono/Westonka

Girls 12UB

Girls 12UB
1. Minnetonka Blue
2. Edina Black
3. Stillwater Black
4. Eveleth-Gilbert-Mesabi East
5. Wayzata Blue
6. Moorhead Black
7. Luverne
8. Hastings Blue
9. Rosemount Blue
10. (T) Minnesota River
10. (T) St. Paul Roseville White